Jak wybrać pomoc drogową?

0
1703
pomoc autolaweta

Na drodze może nas spotkać praktycznie wszystko. Dlatego też decydując się na wezwanie pomocy drogowej należy dokładnie zastanowić się na co zwracać uwagę. Warto zawsze mieć kontakt do co najmniej jednej firmy, która zajmuje się tym tematem, aby w razie konieczności móc wezwać pomoc. Jednak na co zwracać uwagę wybierając drogową?

Pomoc drogowa i jej sprzęt

Każda pomoc drogowa musi być odpowiednio wyposażona. Oczywiście podstawowym minimum jest laweta czy też holownik, która w razie niemożliwości pomocy zabierze auto do mechanika. Warto zwrócić uwagę ile sprzętu ma dana firma na stanie, aby nie okazało się, że na pomoc czekamy na przykład kilka godzin ponieważ obecnie holownik jest zajęty pomocą dla kogoś innego. Dodatkowo dobrze by było, aby pomoc drogowa posiadała kilka podnośników, kable czy też sprzęt do odpalania samochodu bez akumulatora.

Zakres działania

Oczywiście żadna firma nie działa na obszarze całej Polski. Warto posiadać kontakt do takiej firmy, która działa w obszarze, w którym najczęściej się podróżuje. Dzięki temu w razie potrzeby otrzymamy pomoc w miarę szybko i bez zbędnego kombinowania.

Czas reakcji pomocy drogowej

Jest to bardzo ważny czynnik ponieważ im szybciej dana firma reaguje tym lepiej dla nas. W większości przypadków ten punkt jest bardzo mocno połączony z punktem pierwszym ponieważ im więcej lawet dana firma posiada tym w większej ilości miejsc naraz może być. Warto spróbować także pomoc drogową, która działa przez 7 dni w tygodniu i przez 24 godziny na dobę.

Jak widać kwestii, które mają wpływ na wybór pomocy drogowej jest co najmniej kilka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here