Sposób na oszczędna jazdę

0
1462
oszczedna jazda

Trudno jest generować oszczędności względem użytkowania samochodu. Rosnące ceny paliw sprawiają, że z miesiąca nie miesiąc wciąż płacimy więcej. Prowadzone przez nas auto także z miesiąca na miesiąc jest coraz starsze, a to rodzi kolejne wydatki związane z usterkami, naprawami itd. Do tego wszystkiego dochodzą koszta związane z pielęgnacją i eksploatacją samochodu. Mimo to jest jedna rzecz, która pozwoli nam nieco zaoszczędzi.

Mowa o… ekonomicznej jeździe

Polega ona na przestrzeganiu kilku wytycznych, które pozwolą nam zmniejszyć spalanie paliwa przez nasz auto. Najważniejsza w tym wszystkim jest płynna jazda. Zaczyna się to od samego ruszania.

Tylko spokojnie !..

Powolne i delikatne spuszczanie sprzęgła i równomierne dodawanie gazu to klucz do ekonomicznego poruszania się po drodze. Dalsza jazda także powinna być jak najbardziej płynna. Powinniśmy się wystrzegać mocnych przyspieszeń, a hamując powinniśmy używać silnika. Kolejna wskazówką jest trik związany z jazdą po prostej. Powinno się to odbywać na możliwie jak najwyższym biegu. Oczywiście dostosowując to do prędkości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here